Ryhmänäyttely FCI:n ryhmät 2/4 ja 5/8,

myös pennut

Ristiina 05.09.2020

TULOKSET

Tulostettu 06.09.2020 20:04

RYHMÄ FCI 2 Pinserit, snautserit ja molossit

appenzellinpaimenkoira tuomari: Virpi Leppälä SUOMI

ROP
Hakuhauskan Daami-Diisa, Tia Olander, Varkaus
SERT NARTTU
Alppikellon Beauty Briida, Tuija Hietanen & Markku Hietanen, Valkeala

bernhardinkoira, lyhytkarvainen tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Jii-Teen Guunlilja, Tarja Kumpulainen, Laksiainen
SERT NARTTU
Jii-Teen Guunlilja, Tarja Kumpulainen, Laksiainen

bernhardinkoira, pitkäkarvainen tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Alpine Dream George, Anni Heilimo, Vehkataipale
SERT UROS
Alpine Dream George, Anni Heilimo, Vehkataipale

berninpaimenkoira tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Funatic Beauty Is The Beast, Marjo Huju & Tuuli Rikama, Kerimäki

bokseri tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Helios Della Cappastorta, Anne Rikkilä & Sinikka Pietilä, Forssa
SERT UROS
Ww Yangoviper's Hot So What, Hanna Tammisto, Jyväskylä

bordeauxindoggi tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Polar Moon De La Tribu De Laza, Tanja Sarkivuo, Tapa, Estonia
VSP
Renné House Parrot, Mia Kääriäinen, Pieksämäki
SERT UROS
Polar Moon De La Tribu De Laza, Tanja Sarkivuo, Tapa, Estonia
SERT NARTTU
Renné House Parrot, Mia Kääriäinen, Pieksämäki

broholminkoira tuomari: Virpi Leppälä SUOMI

ROP
Ockra's Bron Allstar, Jonna Hiltunen, Mikkeli
VSP
Angelina From Swiss Star, Seija Hiltunen, Majavesi
SERT UROS
Ockra's Bron Allstar, Jonna Hiltunen, Mikkeli
SERT NARTTU
Angelina From Swiss Star, Seija Hiltunen, Majavesi

bullmastiffi tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Oakbull's Fictive Story, Mia-Maria Lampiola, Paattinen
SERT NARTTU
Oakbull's Fictive Story, Mia-Maria Lampiola, Paattinen

cane corso tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Mutakuonon Lumihiutale, Mirva Natunen-Isohaka, Lappeenranta
SERT NARTTU
Mutakuonon Lumihiutale, Mirva Natunen-Isohaka, Lappeenranta

dobermanni tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Brewatchen Aragon Alexandros, Heidi Tauriainen & Kari Tauriainen, Vantaa
VSP
Iituvaaran Brownie For Rockslope's, Taina Mauno, Anjala
SERT UROS
Brewatchen Aragon Alexandros, Heidi Tauriainen & Kari Tauriainen, Vantaa
SERT NARTTU
Iituvaaran Brownie For Rockslope's, Taina Mauno, Anjala

dogo argentino tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Casa Roque Xantipa, Anne Korhonen, Kinkomaa
SERT NARTTU
Casa Roque Xantipa, Anne Korhonen, Kinkomaa

englanninbulldoggi tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Möwens Pumpkin Pie, Tia-Mari Lahti & Tanja Reimari & Harri Reimari, Halkia
VSP
Möwens Unique, Tia-Mari Lahti & Tanja Reimari & Harri Reimari, Halkia
ROP veteraani
Möwens On And On, Tia-Mari Lahti & Tanja Reimari & Harri Reimari, Halkia
ROP kasvattaja
Möwens, Tia-Mari Lahti & Tanja Reimari & Harri Reimari, Halkia
SERT UROS
Möwens Unique, Tia-Mari Lahti & Tanja Reimari & Harri Reimari, Halkia
SERT NARTTU
Möwens Beronia, Tia-Mari Lahti & Tanja Reimari & Harri Reimari, Halkia

estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Evora Da Quinta Moinhos Das Almas, Sari Lehtosalo, Lepsala
SERT NARTTU
Evora Da Quinta Moinhos Das Almas, Sari Lehtosalo, Lepsala

hovawart tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Skywatch's Time To Love, Miia-Mari Pekki & Tuula Sorakari, Hartola
ROP veteraani
Skywatch's Moonlight Magic, Tuula Sorakari, Kouvola
ROP kasvattaja
Skywatch's, Tuula Sorakari, Kouvola
SERT NARTTU
Skywatch's Time To Love, Miia-Mari Pekki & Tuula Sorakari, Hartola

kääpiöpinseri tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Forest Elite All Remember My Name, Janika Järvenpää, Korpilahti
ROP pentu
Forest Elite Come On Let's Do It, Janika Järvenpää & Jeri Eljander, Korpilahti
SERT UROS
Forest Elite All Remember My Name, Janika Järvenpää, Korpilahti

kääpiösnautseri, musta tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
No One's Perfect Di Monte Gentile, Ilpo Mattsson, Klaukkala
VSP
Zanimin Lialei, Mirka Remonen, Laukaa
ROP veteraani
Zanimin Lialei, Mirka Remonen, Laukaa
SERT UROS
No One's Perfect Di Monte Gentile, Ilpo Mattsson, Klaukkala

kääpiösnautseri, musta-hopea tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Dufluur's Crystalgirl, Eeva Lahtinen, Kouvola
ROP veteraani
Dufluur's Crystalgirl, Eeva Lahtinen, Kouvola
SERT NARTTU
Argentonero Ode All'estate, Johanna Höök-Nikanne & Erika Munck, Nummela

kääpiösnautseri, pippuri & suola tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Faustkämpfen Juan, Liisa Virtanen, Valkeala
VSP
Jettyspoof's Aji Cristal, Helena Saarinen, Vantaa
ROP veteraani
Faustkämpfen Juan, Liisa Virtanen, Valkeala
SERT NARTTU
Jettyspoof's Aji Cristal, Helena Saarinen, Vantaa

landseer tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Chevillan Dazed Don Juan, Hugo Pöyry, Otava
VSP
Metsätalon Betula Nana, Tuija Männistö, Salo
SERT UROS
Chevillan Dazed Don Juan, Hugo Pöyry, Otava
SERT NARTTU
Metsätalon Betula Nana, Tuija Männistö, Salo

newfoundlandinkoira tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Wave Seeker's Full Moon Fever, Outi Lius & Marcel Davids, Haarajoki
VSP
Wave Seeker's Shoot For The Moon, Susanna Oksanen, Orivesi
ROP veteraani
Wave Seeker's Goodnight Moon, Outi Lius, Haarajoki
ROP kasvattaja
Wave Seeker's, Outi Lius, Haarajoki
SERT UROS
Private Cast Emotionally Yours, Anu Ahonen, Jyväskylä
SERT NARTTU
Wave Seeker's Blue Moon Bay, Satu Seppälä & Juha Seppälä, Sippola

pyreneittenkoira tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Vi'skaly's Greedy Pig At Chenespace, Tuulikki Tammiala-Salonen & Tuulia Salonen & Juulia Salonen, Loimaa
VSP
Chenespace Harder Better Faster Stronger, Tuulikki Tammiala-Salonen & Juulia Salonen & Eero Aaltonen, Loimaa
SERT UROS
Chenespace Harder Better Faster Stronger, Tuulikki Tammiala-Salonen & Juulia Salonen & Eero Aaltonen, Loimaa
SERT NARTTU
Vi'skaly's Greedy Pig At Chenespace, Tuulikki Tammiala-Salonen & Tuulia Salonen & Juulia Salonen, Loimaa

rottweiler tuomari: Teija Salmi-Aalto SUOMI

ROP
Heizelwood Koa, Susanna Tuominen, Hyvinkää
SERT UROS
Ecco Ekland, Maarit Juutilainen & Petteri Kettunen, Leppävirta

tanskalais-ruotsalainen pihakoira tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Just Passeli Somepersoona, Piitu Salminen, Vaajakoski
VSP
Just Passeli Seuraneiti, Riitta Vepsäläinen, Virmutjoki
ROP kasvattaja
Just Passeli, Riitta Vepsäläinen, Virmutjoki
SERT UROS
Just Passeli Somepersoona, Piitu Salminen, Vaajakoski

tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen tuomari: Virpi Leppälä SUOMI

ROP
Alder Glade's Sonya, Susanne Lainio, Levanto
VSP
Alder Glade's Stallone, Marianna Kaura, Pirkkala
ROP kasvattaja
Alder Glade's, Minna Kunttu & Topi Kunttu, Ristiina
SERT UROS
Alder Glade's Stallone, Marianna Kaura, Pirkkala
SERT NARTTU
Red Rublev Me Too, Mia Majuri & Hanna Lilja, Asikkala

tanskandoggi, musta ja harlekiini tuomari: Virpi Leppälä SUOMI

ROP
Happy Harlekin's Sandra Corleone, Katri Ahokas, Virmutjoki

tanskandoggi, sininen tuomari: Virpi Leppälä SUOMI

ROP
Genedda La Princesse, Leena Lappalainen, Nousiainen
SERT NARTTU
Genedda La Princesse, Leena Lappalainen, Nousiainen

tiibetinmastiffi tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Namgru's Ba-Dam, Helena Salmela, Box
VSP
Hanumila's Thousand Lakes, Johanna Puolitaipale, Palonurmi
SERT UROS
Namgru's Fantom, Helena Salmela & Mika Töllikkö, Box
SERT NARTTU
Hanumila's Kayo Mayju Shakya, Linda Wilen-Veijalainen, Rautjärvi