Ryhmänäyttely FCI:n ryhmät 2/4 ja 5/8,

myös pennut

Ristiina 05.09.2020

TULOKSET

Tulostettu 06.09.2020 20:04

RYHMÄ FCI 4 Mäyräkoirat

karkeakarvainen kaniinimäyräkoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Iivo, Hanne Airaksinen, Juva
VSP
Korpinotkon Greta, Minna Hirvonen, Joensuu
SERT UROS
Iivo, Hanne Airaksinen, Juva
SERT NARTTU
Korpinotkon Greta, Minna Hirvonen, Joensuu

karkeakarvainen kääpiömäyräkoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Gozzytix Justiinsa, Tiina Vuorio, Hämeenlinna
VSP
Gozzytix Justainoa, Tiina Vuorio, Hämeenlinna
SERT UROS
Gozzytix Justiinsa, Tiina Vuorio, Hämeenlinna

karkeakarvainen mäyräkoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Tinean Luoti, Minna Tirronen & Jani Stenbäck, Otava
VSP
Royal Pepper's Xtra Special, Sari Hirvonen & Tarja Ihalainen, Peninki
SERT UROS
Tinean Luoti, Minna Tirronen & Jani Stenbäck, Otava
SERT NARTTU
Royal Pepper's Xtra Special, Sari Hirvonen & Tarja Ihalainen, Peninki

lyhytkarvainen mäyräkoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Nindigon Extreme Ariados, Jaana Pitkänen, Suonenjoki
VSP
Garden Gnome's Brita, Anne Kärkkäinen, Rautalampi
ROP veteraani
Lallinsuon Ronja Ryövärintytär, Anu Repo, Kuopio
SERT NARTTU
Garden Gnome's Brita, Anne Kärkkäinen, Rautalampi

pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Rodels Maverick, Heini Ståhlberg, Helsinki
VSP
Pikkuvilhin Jasmin, Aira Auvinen-Kakko, Pilkanmaa
ROP pentu
Pikkuvilhin Kasimir, Juha Pellinen, Simpele
ROP veteraani
Pikkuvilhin Bessi, Aira Auvinen-Kakko, Pilkanmaa
ROP kasvattaja
Pikkuvilhin, Aira Auvinen-Kakko, Pilkanmaa
SERT UROS
Rodels Maverick, Heini Ståhlberg, Helsinki
SERT NARTTU
Pikkuvilhin Jasmin, Aira Auvinen-Kakko, Pilkanmaa

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Rodels Rambling Rose, Heini Ståhlberg, Helsinki
VSP
Rodels Jägermeister, Sari Väisänen, Vanhamäki
ROP pentu
Aavistuksen Real Jenkki, Jonna Tarkkonen & Timi Tarkkonen, Niittylahti
ROP veteraani
Rodels Shady Lady, Heini Ståhlberg, Helsinki
ROP kasvattaja
Rodels, Perttu Ståhlberg, Helsinki
SERT UROS
Rodels Jägermeister, Sari Väisänen, Vanhamäki

pitkäkarvainen mäyräkoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Huppaluuran Uskomattoman Ihana, Jaana Senilä, Laukaa
VSP
Taxmania Nimble Benedictus, Maarit Makkonen-Mönkkönen, Ylämylly
ROP kasvattaja
Taxmania, Maarit Makkonen-Mönkkönen, Ylämylly
SERT UROS
Daxwall's Cuts Like A Knife, Juha Savolainen, Mäntsälä
SERT NARTTU
Zingarese Elaine Paige, Susanna Ollila & Sirpaleena Stubbe, Pukkila