Ryhmänäyttely FCI:n ryhmät 2/4 ja 5/8,

myös pennut

Ristiina 05.09.2020

TULOKSET

Tulostettu 06.09.2020 20:04

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

akita tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Gogatsu Kensha No Eiyu Kuma, Terhi Viiliäinen, Joensuu
VSP
Saaya Go Kodai An Dell'antico Matagi, Tanja Muhonen & Teemu Paunonen & Taru Mönkkönen, Otava
SERT UROS
Gogatsu Kensha No Eiyu Kuma, Terhi Viiliäinen, Joensuu
SERT NARTTU
Saaya Go Kodai An Dell'antico Matagi, Tanja Muhonen & Teemu Paunonen & Taru Mönkkönen, Otava

alaskanmalamuutti tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Wanuskan Cover Me With Stars, Kirsi Kuurne, Heinola
VSP
Cahppes Polar Ice Qana, Petra Pulkkanen, Ohkola
ROP kasvattaja
Wanuskan, Minna Uutela, Muurikkala
SERT UROS
Angel Of Alaska Armik, Minna Uutela, Muurikkala
SERT NARTTU
Cahppes Polar Ice Qana, Petra Pulkkanen, Ohkola

amerikanakita tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Bagira, Timo Saksinen, Vantaa
ROP veteraani
Inuline Bad Bet Jackpot, Nelli Majamaa, Hämeenlinna
SERT NARTTU
Bagira, Timo Saksinen, Vantaa

basenji tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Nature's Masterpiece Make It Real, Mari Martikainen, Helsinki
VSP
Nature's Masterpiece Jolly Roger, Tero Tuominen, Turku
SERT UROS
Nature's Masterpiece Make It Real, Mari Martikainen, Helsinki
SERT NARTTU
Nature's Masterpiece Jolly Roger, Tero Tuominen, Turku

buhund tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Malacath, Elina Kallio & Sini Korhonen, Lahti

chow chow tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Chow-Magic Snow Storm, Minna Uusikartano & Jessica Andersson, Mikkeli

etnankoira tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Marisla's Italia, Marjo Blomberg & Heidi Anderson, Lammasaho
SERT NARTTU
Marisla's Italia, Marjo Blomberg & Heidi Anderson, Lammasaho

eurasier tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Dhunga Noitien Nemesis, Elina Erkkilä, Äänekoivisto
VSP
Dhunga Roposen Rikkaampi, Sara Huovinen, Äänekoski
SERT NARTTU
Dhunga Roposen Rikkaampi, Sara Huovinen, Äänekoski

faaraokoira tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Northgate's Heavens I'm Hot, Heidi Ollila, Oulu
ROP pentu
Northgate's Written In The Stars, Heidi Ollila, Oulu
ROP veteraani
Northgate's Heavens I'm Hot, Heidi Ollila, Oulu

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Harvasten Ursa, Arto Niinikoski, Joutsa
SERT NARTTU
Harvasten Ursa, Arto Niinikoski, Joutsa

hokkaidonkoira tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Vuorenvarman Paradoxi, Mette Valtonen & Vili Pelkonen, Mikkeli

ibizanpodenco, karkeakarvainen tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Cazaion Gretchen, Hanna Mäntynen & Outi Partiainen, Juva
SERT NARTTU
Cazaion Gretchen, Hanna Mäntynen & Outi Partiainen, Juva

ibizanpodenco, lyhytkarvainen tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Cazaion Entrada, Hanna Mäntynen, Juva

itäsiperianlaika tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Katajatöyrän Kalina, Anna Enges, Raikuu
SERT NARTTU
Katajatöyrän Kalina, Anna Enges, Raikuu

jakutianlaika tuomari: Auli Haapiainen-Liikanen SUOMI

ROP pentu
Huurrehelmen Armottoman Suloinen, Kimmo Kainlauri & Hanna Kainlauri, Savitaipale

japaninpystykorva tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Twinibon's Freedom, Emma Engman & Janne Engman, Vantaa
VSP
Mahti Vahdin Seika, Marja-Leena Kääpä, Pappinen
SERT UROS
Rytu Magija One And Only, Emma Engman & Janne Engman, Vantaa
SERT NARTTU
Mahti Vahdin Seika, Marja-Leena Kääpä, Pappinen

jämtlanninpystykorva tuomari: Auli Haapiainen-Liikanen SUOMI

ROP
Kivinokan Frida, Anne Harju, Valkola
VSP
Kokalmuksen Eikka, Riku Aapro, Lappeenranta
SERT UROS
Kokalmuksen Eikka, Riku Aapro, Lappeenranta
SERT NARTTU
Kivinokan Frida, Anne Harju, Valkola

kainkoira tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Tenro-No Zanko, Mette Valtonen & Vili Pelkonen, Mikkeli
VSP
Gekkoo No Saanan Salaisuus, Mari Vammelvirta, Kerkonjoensuu
ROP pentu
Gekkoo No Eiko, Jonna Savukari, Lappeenranta

karjalankarhukoira tuomari: Auli Haapiainen-Liikanen SUOMI

ROP
Hiskin Rollo, Henri Rämä, Tirva
VSP
Kosselon Rosa, Timo Ripatti, Hurissalo
ROP veteraani
Kilper Ukko, Juha Kinnunen, Sorsakoski
SERT UROS
Hiskin Rollo, Henri Rämä, Tirva
SERT NARTTU
Kosselon Rosa, Timo Ripatti, Hurissalo

lapinporokoira tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Hippulan Tundrankutsu, Heidi Akkila, Hämeenlinna
ROP pentu
Hippulan Padme Amidala, Heidi Akkila, Hämeenlinna
ROP veteraani
Poropeukalon Sokeri-Jussi, Heidi Kemppainen & Valtteri Viro, Haapakallio
SERT NARTTU
Hippulan Tundrankutsu, Heidi Akkila, Hämeenlinna

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Adavalls Jerry Järv, Kristiina Klami, Espoo
VSP
Adavalls Kelly Karamell, Ada Walder & Pinja Hietanen, Espoo
SERT UROS
Adavalls Jerry Järv, Kristiina Klami, Espoo
SERT NARTTU
Adavalls Kelly Karamell, Ada Walder & Pinja Hietanen, Espoo

länsisiperianlaika tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Luoti, Joonas Toiviainen & Anu Saalasti, Lappeenranta
SERT NARTTU
Luoti, Joonas Toiviainen & Anu Saalasti, Lappeenranta

pohjanpystykorva tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Washaway Chicchoix Grand Diva, Kati Kilpeläinen-Turunen & Niina Holopainen, Kajaani
VSP
Jekku, Tero Hasanen, Hiirola
ROP veteraani
Washaway Chicchoix Grand Diva, Kati Kilpeläinen-Turunen & Niina Holopainen, Kajaani
SERT UROS
Jekku, Tero Hasanen, Hiirola
SERT NARTTU
Punapippurin Myytinmurtaja, Minttu Valtanen & Tero Valtanen & Soile Torvinen, Tavastila

portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Hirsituvan Herra-Huu, Terhi Piirainen, Leppäkaarre
VSP
Hirsituvan Heinähattu, Sari Harlamow & Jessica Harlamow, Kuopio
ROP veteraani
Hirsituvan Heinähattu, Sari Harlamow & Jessica Harlamow, Kuopio
ROP kasvattaja
Hirsituvan, Marke Kärkkäinen & Sari Harlamow, Ahvensalmi
SERT UROS
Hirsituvan Pikku-Ruu, Sari Parkkila, Siilinjärvi
SERT NARTTU
Hirsituvan Enempi Parempi, Sari Harlamow & Anna Autio, Kuopio

saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz tuomari: Anneli Pukkila SUOMI

ROP
Raitaniityn Burning Love, Mirja Pölönen, Lahti
VSP
Ikurin Heros Maximus, Päivi Järvinen & Krista Näppä & Nenna Toivonen, Lahti
ROP veteraani
Ikurin Vera Causa, Pia Vatanen, Vesanka
ROP kasvattaja
Ikurin, Pia Vatanen & Katariina Saarilahti & Ida Saarilahti, Vesanka
SERT UROS
Ikurin Heros Maximus, Päivi Järvinen & Krista Näppä & Nenna Toivonen, Lahti
SERT NARTTU
Raitaniityn Burning Love, Mirja Pölönen, Lahti

saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Pienenpolun Lady Bertha, Kirsi Lappalainen, Lievestuore
VSP
Mylegend Moonshine, Mirja Parkkonen, Lievestuore
ROP pentu
Vil Meerom Doris, Anneli Hämäläinen, Mikkeli
ROP veteraani
Black Berry Av Eas Garden, Mirja Parkkonen, Lievestuore
SERT NARTTU
Pienenpolun Lady Bertha, Kirsi Lappalainen, Lievestuore

saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Tirhan Travel Bug, Ritva Palkeinen, Mikkeli
VSP
Pienenpolun Pikku Kettu Vuk, Tiina Korhonen, Otava
ROP veteraani
Pienenpolun Pikku Kettu Vuk, Tiina Korhonen, Otava
ROP kasvattaja
Pienenpolun, Kirsi Lappalainen, Lievestuore
SERT NARTTU
Zibacan Evil Kiss, Merja Heikkilä, Elämäjärvi

saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Tariquun You Make My Dreams, Jasmi Ahonen, Lappeenranta
SERT UROS
Tariquun You Make My Dreams, Jasmi Ahonen, Lappeenranta

saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Baileydream's Groove, Suvi Vesterinen & Salme Lindroos & Heljä Siitari, Puuppola
VSP
Bliss Kiss Cookie Dough, Minna Iso-Tuisku, Anttola
ROP veteraani
Kujeen Cleopatra, Terhi Penttilä, Neuvoton
SERT UROS
Bliss Kiss Cookie Dough, Minna Iso-Tuisku, Anttola
SERT NARTTU
Baileydream's Groove, Suvi Vesterinen & Salme Lindroos & Heljä Siitari, Puuppola

samojedinkoira tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Pure Cloud Perfect Crystal, Sari Kilpinen & Kirsi Palomäki, Pennala
VSP
Jupik Helmiäinen, Taina Markkula, Kotka
ROP veteraani
Adventurous, Pilvi Uotila & Juuli Ahonen & Risto Uotila, Koria
SERT UROS
Pure Cloud Perfect Crystal, Sari Kilpinen & Kirsi Palomäki, Pennala
SERT NARTTU
Hangenhelmen Ilahdus, Marita Ranta, Vantaa

shiba tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Roycendahl Tasha No Tsubasa, Asta Järvinen, Kellokoski
ROP pentu
Roycendahl Todoke Ano Sora Ni, Asta Järvinen, Kellokoski
SERT NARTTU
Roycendahl Tasha No Tsubasa, Asta Järvinen, Kellokoski

siperianhusky tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Arctic Soul Cool Caramel, Mari Pajaskoski, Koria
VSP
Icesmile's Tanana, Mira Pietikäinen & Jussi Pietikäinen & Maritsa Vesalainen, Kontiomäki
ROP veteraani
Arctic Soul Cool Caramel, Mari Pajaskoski, Koria
ROP kasvattaja
Arctic Soul, Mari Pajaskoski, Koria
SERT UROS
Icesmile's Tanana, Mira Pietikäinen & Jussi Pietikäinen & Maritsa Vesalainen, Kontiomäki
SERT NARTTU
Vetoava Freija, Kati Mansikkaniemi, Espoo

suomenlapinkoira tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Jupinoiva Akantakku, Johanna Vahlman, Korpikoski
VSP
Pihkarinteen Goljatti, Anna-Mari Puttonen, Konnevesi
ROP pentu
Savumerkin Vihtahousu, Mindi Löf & Sanna Vettenranta, Keminmaa
ROP veteraani
Jäkäläkummun Rin Tin Tin, Minna Rummukainen, Ristiina
SERT UROS
Pihkarinteen Goljatti, Anna-Mari Puttonen, Konnevesi
SERT NARTTU
Jupinoiva Akantakku, Johanna Vahlman, Korpikoski

suomenpystykorva tuomari: Irina Poletaeva SUOMI

ROP
Loukkaharjun Antsku, Birgitta Rissanen & Jarmo Rissanen, Lieksa
VSP
Rönninmäen Jäbä, Tomi Pöyry & Tiina Pöyry, Hietanen
SERT UROS
Rönninmäen Jäbä, Tomi Pöyry & Tiina Pöyry, Hietanen
SERT NARTTU
Kylkisalon Tupu, Pekka Orava, Juva