Ryhmänäyttely FCI:n ryhmät 2/4 ja 5/8,

myös pennut

Ristiina 05.09.2020

TULOKSET

Tulostettu 06.09.2020 20:04

RYHMÄ FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

amerikancockerspanieli tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Square Point's Once-In-A Blue Moon, Outi Heikkinen & Tiina Nuutero, Kangasala
VSP
Little Life Touch Of Queen, Outi Heikkinen & Henna Saarinen, Kangasala
SERT NARTTU
Little Life Touch Of Queen, Outi Heikkinen & Henna Saarinen, Kangasala

clumberinspanieli tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Bimbik's Rufus, Henna Vehviläinen, Lemi
VSP
Dreamgirls One Forest Hope, Outi Tervo, Lahti
SERT UROS
Bimbik's Rufus, Henna Vehviläinen, Lemi
SERT NARTTU
Dreamgirls One Forest Hope, Outi Tervo, Lahti

cockerspanieli tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Triplet The Hobgoblin, Susanna Sinisaari-Kaislo & Heli Härkälä, Jämsä
VSP
Northworth Pop Star, Nina Kauhanen, Piikkiö
ROP veteraani
Bell'mano Xmas Snow-White, Erna Toivanen, Siltakylä
SERT UROS
Triplet The Hobgoblin, Susanna Sinisaari-Kaislo & Heli Härkälä, Jämsä
SERT NARTTU
Northworth Pop Star, Nina Kauhanen, Piikkiö

englanninspringerspanieli tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Kahdensiskon Ini Mini Miny Mo, Johanna Isola & Katariina Isola, Gammelby
VSP
Greengrass Sleepy The Fourth Dwarf, Tia Paassilta & Tua Paassilta, Varkaus
ROP pentu
Ocean Pitfal Xupreme Fleur-De-Lis, Tiia Montonen, Anttola
ROP veteraani
Zelini's Premier League, Johanna Isola & Katariina Isola, Gammelby
ROP kasvattaja
Kahdensiskon, Johanna Isola & Katariina Isola, Gammelby
SERT UROS
Greengrass Sleepy The Fourth Dwarf, Tia Paassilta & Tua Paassilta, Varkaus
SERT NARTTU
Adatza's All Eyes On Me, Krista Häkkinen, Pieksämäki

espanjanvesikoira tuomari: Sanna Kavén SUOMI

ROP
Santonja Rambo, Mariella Hakulinen, Helsinki
VSP
Esmero Kathleen, Marita Tauriainen & Kati Tolvanen, Kuopio
ROP pentu
Teitein Katniss, Terhi Tiihonen & Laura Pajula, Kangasniemi
SERT UROS
Santonja Rambo, Mariella Hakulinen, Helsinki
SERT NARTTU
Esmero Kathleen, Marita Tauriainen & Kati Tolvanen, Kuopio

kooikerhondje tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Peetu's Adam, Johanna Venho, Niittylahti
VSP
Damliers Liliana, Eija Haarala, Jyväskylä
SERT UROS
Peetu's Adam, Johanna Venho, Niittylahti
SERT NARTTU
Damliers Liliana, Eija Haarala, Jyväskylä

kultainennoutaja tuomari: Sanna Kavén SUOMI

ROP
Dewmist Duplicity, Piia Serguskin & Marjo Jaakkola, Suonenjoki
VSP
Benton Digging Deep, Mari Einola, Anjala
ROP veteraani
Gladtail Who's That Girl, Anne Virenius, Jyväskylä
ROP kasvattaja
Benton, Piia Serguskin & Marjo Jaakkola, Suonenjoki
SERT UROS
Benton Digging Deep, Mari Einola, Anjala
SERT NARTTU
Dreamstyle Indiana, Viveca Lahokoski, Jorvas

labradorinnoutaja tuomari: Sanna Kavén SUOMI

ROP
Strongline's Old Macdonald, Tiina Rantanen, Heinola
VSP
Pebaron Hafanana, Mirka Soikkeli, Joutseno
ROP pentu
Strongline's Zesty Touch, Anne Huovinen, Käävänkylä
ROP veteraani
Do Day's Adelaide, Milja Holländer & Keijo Kettunen, Korpilahti
ROP kasvattaja
Strongline's, Tiina Rantanen, Heinola
SERT UROS
Strongline's Old Macdonald, Tiina Rantanen, Heinola
SERT NARTTU
Pebaron Hafanana, Mirka Soikkeli, Joutseno

lagotto romagnolo tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Bazolo Orsino Unico Amore, Mia Tilli, Virolahti
VSP
Bigodino's Sinfonia Fantastica, Emilia Haataja & Jaana Haataja, Kajaani
ROP pentu
Too Smart Szczescie, Raija Jorva, Ristiina
SERT UROS
Cercatore Cero Kodaina, Aliisa Rahikainen, Espoo
SERT NARTTU
Bigodino's Sinfonia Fantastica, Emilia Haataja & Jaana Haataja, Kajaani

portugalinvesikoira tuomari: Sanna Kavén SUOMI

ROP
Vedenhaltijan Sateen Suojelija, Tia Paassilta & Satu Sonkamuotka, Varkaus
VSP
Merediam Mocca Moisha, Tia Paassilta & Tua Paassilta, Varkaus
ROP veteraani
Merediam Mocca Moisha, Tia Paassilta & Tua Paassilta, Varkaus
SERT UROS
Vedenhaltijan Sateen Suojelija, Tia Paassilta & Satu Sonkamuotka, Varkaus

sileäkarvainen noutaja tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Harvahampaan Pawprint In My Heart, Sirpa Saastamoinen & Mikko Saastamoinen, Parola
VSP
Harvahampaan Next To You, Reija Ikonen, Jakokoski
ROP pentu
Harvahampaan Some Talk About Sensation, Sirpa Saastamoinen & Mikko Saastamoinen, Parola
ROP veteraani
Almanza Barbour Goodiebag, Sirpa Saastamoinen, Parola
ROP kasvattaja
Harvahampaan, Mikko Saastamoinen, Parola
SERT UROS
Harvahampaan Pawprint In My Heart, Sirpa Saastamoinen & Mikko Saastamoinen, Parola
SERT NARTTU
Morrini Claire W, Riitta Niemelä & Viveca Lahokoski, Jorvas

walesinspringerspanieli tuomari: Maija Mäkinen SUOMI

ROP
Nakni Chained To The Rhythm, Inka Paasalo, Neuvoton
VSP
Bejamac Second To None, Inka Paasalo, Neuvoton
ROP veteraani
Bejamac Second To None, Inka Paasalo, Neuvoton
SERT NARTTU
Rocbee Jayden, Sari Mieskolainen, Otava